Ogłoszenia i informacje - Spółdzielnia Mieszkaniowa MICHAŁ

FOLLOW
logo smmichał
SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA "MICHAŁ"
ZARZĄDCA NIERUCHOMOŚCI
logo smmichał
logo smmichał
Spółdzielnia Mieszkaniowa
MICHAŁ
Przejdź do treści

Ogłoszenia i informacje

Dla Mieszkańca
19-09-2023r.

na prośbę Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich zamieszczamy do wiadomości jeden z projektów dotyczący Budżetu Obywatelskiego Miasta Siemianowice Śląskie na rok 2024.
27-03-2023r.

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej MICHAŁ informuje swoich Mieszkańców o wysłanym proteście do Ministrerstwa Klimatu i Środowiska w sprawie protestu. Treść protestu - załącznik.

kliknij na dokumencie aby powiększyć


UCHWAŁA NR 552/2022
RADY MIASTA SIEMIANOWIC ŚLĄSKICH
z dnia 27 października 2022 r.
w sprawie ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymiUWAGA NA OSZUSTÓW !!!
W związku z napływającymi informacjami od innych Spółdzielni Mieszkaniowych oraz mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej „Michał” o podszywaniu się pod naszą
Spółdzielnię osób, które ze Spółdzielnią nie mają nic wspólnego, a zbierają podpisy lokatorów. Prosimy Państwa o dużą czujność przy składaniu swojego podpisu na jakimkolwiek dokumencie. Podpis ten może zostać wykorzystany w inny sposób lub w innym celu niż Państwo zakładają, składając go w dobrej wierze.

Składając swój podpis na jakimkolwiek dokumencie bądźmy pewni, że zostanie on wykorzystany zgodnie z naszą wolą i nie przyczyni się wyłącznie do zaspokojenia prywatnych potrzeb jakiejś grupy osób.

Biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację Spółdzielnia Mieszkaniowa „Michał” prosi o zgłaszanie sytuacji wyłudzania podpisu lub podszywania się nieznanych osób pod Spółdzielnię na Policję, w Dyrekcji lub Administracji SM „MICHAŁ”.OSTRZEŻENIE
W związku z panującymi warunkami pogodowymi i zleceniu przez administrację SM „MICHAŁ” likwidacji sopli pojawiających się na dachach budynków, uprzejmie prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z ryzykiem ich samoistnego odpadnięcia.ULOTKI INFORMACYJNE - kliknij aby zobaczyć szczegóły
NACZELNIK URZĘDU SKARBOWEGO INFORMUJE ....

Sytuacja finansowa Spółdzielni Mieszkaniowej MICHAŁ

Szanowni Członkowie naszej Spółdzielni, informuję że można zapoznać się z dokumentami pt. "Sytuacji finansowej Naszej Spółdzielni" za rok 2020 i 2021. Dla Członków Spółdzielni, którzy posiadają aktywną usługę eBOK dokumenty są udostępnione poprzez portal eBOK (zakładka dokumenty); natomiast dla osób nie posiadających aktywniej usług eBOK dokumenty są udostępnione do wglądu w dziale czynszowym w godzinach pracy Spółdzielni.NOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W KOLEJNYCH WOJEWÓDZTWACH
W związku ze wzrostem dynamiki nowych zachorowań na COVID-19 zaostrzono zasady bezpieczeństwa w kolejnych województwach.
W ubiegłym tygodniu podjęto decyzję o przedłużeniu zaostrzonych zasad na Warmii i Mazurach. Nowe zasady będą obowiązywały także: od piątku (13 marca) – w województwie pomorskim, od poniedziałku (15 marca) – w województwie mazowieckim i lubuskim.
We wszystkich czterech województwach (warmińsko-mazurskim, pomorskim, mazowieckim i lubuskim) zasady będą obowiązywać do 28 marca.
Jakie zasady obowiązują w tych województwach?
Swoją działalność muszą zawiesić:
  • baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej);
  • sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna;
  • hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu);
  • galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie;
  • teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online);
  • kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury);
  • stoki narciarskie;
  • kluby fitness i siłownie;
  • obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).
Ważne! Od 15 marca, we wskazanych regionach, lekcje w klasach I-III będą funkcjonować w trybie mieszanym. Część uczniów danej szkoły będzie mogła uczyć się stacjonarnie, a część – zdalnie.

Bądź odpowiedzialny – DDMA+W
Skuteczna walka z koronawirusem to przede wszystkim przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa – DDMA+W, czyli: Dystans; Dezynfekcja; Maseczka; Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe; Wietrzenie.
Utrzymywanie dystansu społecznego min. 1,5 m, częste mycie rąk i ich dezynfekcja oraz zakrywanie ust i nosa to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Warto też często wietrzyć pomieszczenia, w których przebywamy, szczególnie w miejscach pracy czy placówkach oświatowych.OGŁOSZENIE – PILNE
 
 Nie wykonanie powyższych zaleceń skutkować będzie pełną odpowiedzialnością użytkownika w razie zaistnienia nieprzewidzianych przypadków losowych.
  
 W związku z występującym zagrożeniem zatrucia tlenkiem węgla zobowiązuje się wszystkich użytkowników piecyków gazowych kąpielowych do dokonywania ich  przeglądów  co najmniej raz w roku przez osobę uprawnioną.
Kontrolujący powinien wystawić protokół który dopuszcza urządzenie do dalszej eksploatacji.
Użytkownik dokonuje przeglądu we własnym zakresie i na własny koszt.
Podstawa Prawna;
- DTR urządzenia
 
- Regulamin porządku domowego Spółdzielni Mieszkaniowej „Michał”.
 
- Regulamin rozdziału obowiązków między Spółdzielnią a mieszkańcami i użytkownikami lokali w zakresie remontów dotyczących budynków oraz zasady tworzenia i wykorzystywania funduszu na remonty.

W związku ze zmianą sposobu nadawania cyfrowej telewizji naziemnej wprowadzoną przez Ministerstwo Cyfryzacji. Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Michał” podjął decyzję o dostosowaniu instalacji antenowej AZART do nowych standardów nadawania sygnału DVBT\T2.
Dostosowanie polega na wymianie starych urządzeń na wzmacniacz Avant Televes, który umożliwia odbiór docelowo ok. 80 programów HD 4K  radiowo - telewizyjnych w standardzie  DVBT\T2\H265.
Mamy nadzieję, że wprowadzone udogodnienie w sposób znaczący wpłynie na jakość odbioru programów telewizyjnych i radiowych w Państwa domach.
Kontakt
ul.Bohaterów Westerplatte 22
41-100 Siemianowice Śląskie
kancelaria@smmichal.pl
Wróć do spisu treści