Zużyty sprzęt elektorniczny - Spółdzielnia Mieszkaniowa MICHAŁ

FOLLOW
logo smmichał
SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA
ZARZĄDCA NIERUCHOMOŚCI
logo smmichał
logo smmichał
Przejdź do treści

Zużyty sprzęt elektorniczny

Dla Mieszkańca

 
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Michał” ustawiła na swoich nieruchomościach 6 nowoczesnych czerwonych pojemników przeznaczonych na zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Pojemniki ustawione zostały na terenach przy ul. Bytomskiej, ul. Stawowej, ul. Budryka, ul. Sobieskiego, ul. Śląskiej, ul. Górniczej.
Projekt w Spółdzielni Mieszkaniowej „Michał” jest jednym z pierwszych i najbardziej innowacyjnych działań w dziedzinie odpowiedzialnego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym w Polsce. Celem projektu jest stworzenie możliwości łatwego pozbycia się niebezpiecznych elektrycznych i elektronicznych śmieci z mieszkań i domów.
Do pojemników powinny trafiać wszystkie zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne typu stary komputer, suszarka do włosów czy zepsute radio, telefon oraz baterie i przenośne akumulatory. Ważne, aby wrzucany odpad nie był większy niż 50 cm.
Na czerwonych pojemnikach poza grafiką związaną z elektrycznymi śmieciami widnieją również pszczoły. Jest to deklaracja firmy MB Recycling, że do końca 2023 roku w całej Polsce powstanie 100 uli utworzonych przynajmniej częściowo z materiałów z recyklingu, które zostaną zebrane do czerwonych pojemników.
Kontakt
ul.Bohaterów Westerplatte 22
41-100 Siemianowice Śląskie
kancelaria@smmichal.pl
Wróć do spisu treści