Zużyty sprzęt elektorniczny - Spółdzielnia Mieszkaniowa MICHAŁ

FOLLOW
logo smmichał
SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA "MICHAŁ"
ZARZĄDCA NIERUCHOMOŚCI
logo smmichał
logo smmichał
Spółdzielnia Mieszkaniowa
MICHAŁ
Przejdź do treści

Zużyty sprzęt elektorniczny

Dla Mieszkańca

 
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Michał” ustawiła na swoich nieruchomościach 6 nowoczesnych czerwonych pojemników przeznaczonych na zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Pojemniki ustawione zostały na terenach przy ul. Bytomskiej, ul. Stawowej, ul. Budryka, ul. Sobieskiego, ul. Śląskiej, ul. Górniczej.
Projekt w Spółdzielni Mieszkaniowej „Michał” jest jednym z pierwszych i najbardziej innowacyjnych działań w dziedzinie odpowiedzialnego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym w Polsce. Celem projektu jest stworzenie możliwości łatwego pozbycia się niebezpiecznych elektrycznych i elektronicznych śmieci z mieszkań i domów.
Do pojemników powinny trafiać wszystkie zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne typu stary komputer, suszarka do włosów czy zepsute radio, telefon oraz baterie i przenośne akumulatory. Ważne, aby wrzucany odpad nie był większy niż 50 cm.
Na czerwonych pojemnikach poza grafiką związaną z elektrycznymi śmieciami widnieją również pszczoły. Jest to deklaracja firmy MB Recycling, że do końca 2023 roku w całej Polsce powstanie 100 uli utworzonych przynajmniej częściowo z materiałów z recyklingu, które zostaną zebrane do czerwonych pojemników.
Kontakt
ul.Bohaterów Westerplatte 22
41-100 Siemianowice Śląskie
kancelaria@smmichal.pl
Wróć do spisu treści